|
ინტეგრირებული გაკვეთილი
|
|
|
გაკვეთილის თემა:
|
უჯრედის სტრუქტურა და ფუნქცია
|
|
კლასი :
|
10
|
|
მოსწავლეთა რაოდენობა:
|
12
|
|
საგანი :
|
ბუნება, ინგლისური
|
|
მასწავლებლები:
|
ხათუნა დობორჯგინიძე ( ბუნების
მასწავლებელი), თინათინ ქუმსიაშვილი (ინგლისური ენის მასწავლებელი)
|
|
გაკვეთილის მიზნები და ამოცანები:
|
მოსწავლეები გაეცნონ უჯრედის
სტრუქტურასა და ფუნქციას და გაიმდიდრონ ლექსიკა და განივითარონ თანმიმდევრული
თარგმანის უნარ-ჩვევა ინგლისურ ენაში .
|
|
შეფასება:
|
განმავითარებელი
|
|
სასწავლო მასალა და რესურსები
|
ონ-ლაინ რესურსი Cell stucture and function
|
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
1. გამოწვევა:
ხ.დ. : თქვენი აზრით რა არის უჯრედი და რა შედის მის ფუნქციებში ?
2.
თ.ქ.: აძლევს მოსწავლეებს ინსტრუქციას თარგმანთან დაკავშირებით. Now watch at the video,
I will stop the video after the end of each sentence and you will have to
translate it in turns. If there is any new word you don’t know, try to guess
its meaning, if it seems impossible to you say the word and “help”. Your neighbor
will try to help you. If he or she fails, he /she says “help” and I’ll give
you an exact meaning. Please write down all the new words in your notebooks.
3.
ფილმის მსვლელობისას ხ.დ. ხსნის იმ
ტერმინებს ან პროცესებს , რაც უცხოა მოსწავლეებისთვის.
|
PORTFOLIO
Saturday, 10 May 2014
CELL STRUCTURE AND FUNCTION
Saturday, 19 April 2014
TEST ABOUT YOUR PERSONALITY
გაკვეთილის
თემა:
|
Test about your personality
|
კლასი
:
|
8,10,11
|
მოსწავლეთა
რაოდენობა:
|
8/6/10
|
დრო:
|
45 წთ
|
გაკვეთილის
მიზნები
და
ამოცანები:
|
ლექსიკის გამდიდრება , კითხვისა და ზეპირმეტყველების უნარ-ჩვევის განვითარება.
მოსწავლეს შეუძლია:
- წაკითხული
ტექსტის
გააზრება
,
- ტექსტზე
დაყრდნობით
კითხვებზე
პასუხის
გაცემა
- უცხო
სიტყვების
მნიშვნელობის
კონტექსტით
გახსნა
- საკუთარი
აზრის
გამოხატვა
და
პოზიციის
დაცვა
|
შეფასება:
|
განმავითარებელი
|
სასწავლო
მასალა
და
რესურსები
|
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
1. გამოწვევა:
Have you ever done a
test personality? Do you believe in tests? Why? Why not?
2) საუბარი
Describe a person
sitting next to you.
3) წაკითხულის
გააზრება
Read the test and
answer the questions
4) Check your
results.
5) დისკუსია
Do you think the results
match your personality? What are the aspects you agree or disagree with and
why?
6) ლექსიკაზე მუშაობა
a) Now, read the test once more and write down all the new words and talk
over apparent meanings of the words.
b) Now check them up in the dictionary
|
Tuesday, 4 March 2014
VALENTINE'S DAY
| გაკვეთილის თემა: | Valentine’s day |
| კლასი : | 8/11 |
| მოსწავლეთა რაოდენობა: | 7/ 9 |
| დრო: | 45 წთ |
| გაკვეთილის მიზნები და ამოცანები: |
მოსწავლეს შეუძლია:
-
წაკითხული ტექსტის
გააზრება ,
-
ტექსტზე დაყრდნობით
კითხვებზე პასუხის გაცემა
-
უცხო სიტყვების მნიშვნელობის
კონტექსტით გახსნა
-
წაკითხულ ტექსტზე
დაყრდნობით რეზუმეს გაკეთება
-
საკუთარი აზრის გამოხატვა
და პოზიციის დაცვა
|
| შეფასება: | განმავითარებელი |
| სასწავლო მასალა და რესურსები | იხ. ინტერნეტ რესურსი:VALENTINE'S DAY READING COMPREHENTION |
| გაკვეთილის
მსვლელობა/საკლასო
მენეჯმენტი |
1. გამოწვევა: -Which festival do people celebrate in mid February? -What do you know about Valentine’s day? -Which Roman God is associated with Valentine’s day? 2.იხ ინტერნეტ რესურსი) წაკითხულის გააზრება და შესაბამისი წერითი დავალებების შესრულება 3. საშინაო დავალება ინტერნეტში მოიძიეთ დღესასწაულთან დაკავშირებული საინტერესო ფაქტები და გააკეთეთ პრეზენტაცია . |
პრეზენტაცია ქაღალდის ფორმატზე
Sunday, 9 February 2014
განათლება
ამჟამად:
შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტში, მაგისტრატურის მეორე კურსის სტუდენტი, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პოლიტიკის ფაკულტეტზე.
2006:
საფრანგეთის, ქალაქ მონპელიეს უნივერსიტეტის Paul Valery Montpellier III ბაკალავრის დიპლომი - LICENCE 3 / LEA - (ინგლისური რუსული გამოყენებითი უცხო ენები სამართლისა და ეკონომიკის განხრით)
2005:
საფრანგეთის, ქალაქ მონპელიეს უნივერსიტეტის Paul Valery Montpellier III ზოგადი განათლების დიპლომი - DEUG
2005:
ი.ჭავჭავაძის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მთარგმნელობითი საქმის ბაკალავრის დიპლომი (ფრანგული, რუსული და ინგლისური ენები)
პროფესიული გამოცდილება
2010 წ.დან დღემდე :
ინგლისური ენის მასწავლებელი კონსერვატორიასთან არსებულ სკოლაში ა.(ა).ი.პ. "ჩვენი სკოლა"
2008 წ.დან დღემდე :
ასოციაციის FLE/LEA წევრი.
2008-2009:
ფრანგული ენის მასწავლებელი და ფრანგული ენის კათედრის გამგე უცხო ენების შემსწავლელ ცენტრში "OXFORD HOUSE".
2007-2008:
ფრანგული და ინგლისური ენების მასწავლებელი ქალაქ ვილურბანის "მოქალაქის სახლთან" არსებულ უცხო ენების შემსწავლელ ცენტრში.
(ვილურბანი/საფრანგეთი)
2007-2008:
მოხალისე ასოციაციაში "UNIS-CITE"
- ფრანგული დოკუმენტების თარგმნა ინგლისურიდან და რუსულიდან ფრანგულსა და ქართულზე.
- თანამშრომლობა ათამდე არასამთავრობო გარემოს დაცვისა და ჰუმანიტარულ ასოციაციასთან FRAPNA, VIVONS AUX ECLATS, BIBLIOTHEQUE DE RUE, HABITAT ET HUMANISME...
(ლიონი/საფრანგეთი)
(ვილურბანი/საფრანგეთი)
2007-2008:
მოხალისე ასოციაციაში "UNIS-CITE"
- ფრანგული დოკუმენტების თარგმნა ინგლისურიდან და რუსულიდან ფრანგულსა და ქართულზე.
- თანამშრომლობა ათამდე არასამთავრობო გარემოს დაცვისა და ჰუმანიტარულ ასოციაციასთან FRAPNA, VIVONS AUX ECLATS, BIBLIOTHEQUE DE RUE, HABITAT ET HUMANISME...
(ლიონი/საფრანგეთი)
სერთიფიკატები და პირადი გამოცდილება
2013:
სერთიფიკატი ასოციაცია "ბიოს" მიერ ორგანიზებულ მასტერკლასში -"ინტერდისციპლინარული კავშირები-საბუნებისმეტყველო საგების სწავლებისას"- მონაწილეობისათვის.
2013:
სერთიფიკატი გამომცემლობა მაკ მილანის მიერ ინგლისური ენის მასწავლებელთათვის ორგანიზებულ "საზაფხულო ტრენინგში" მონაწილეობისათვის.
2013:
დიპლომი ქალაქ ტრაპიზონში მშვიდობის თემისადმი მიძღვნილ საერთაშორისო სახელოსნოში მონაწილეობისათვის.
(ტრაპიზონი/თურქეთი)
2013:
სერთიფიკატი ფსიქოთერაპიისა და პიროვნული ზრდის ცენტრ "სტიმულის" მიერ ორგანიზებულ არტ-თერაპიის მასტერკლასში მონაწილებისათვის.
2013:
სერთიფიკატი ინგლისური სახლის მიერ ორგანიზებულ ტრენინგში - "როგორ ვასწავლოთ მოსწავლეებს ინგლისური" მონაწილეობისათვის.
2013:
სერთიფიკატი პიოტრ სტენბრიჩის კონფერენციაზე დასწრებისათვის.
2012:
სერთიფიკატი ფრანგულ ენაში მასწავლებელთა სასერთიფიკაციო გამოცდის ჩაბარების შესახებ.
2012:
სერთიფიკატი ფრანგული ინსტიტიტის მიერ გამართულ პედაგოგიურ სახელოსნოში მონაწილეობისათვის.
2012:
სერთიფიკატი მასწავლებელთა კომპიუტერული უნარებისა და ინგლისური ენის ცოდნის შესაფასებელი ინტეგრირებული გამოცდის ჩაბარების შესახებ.
2010:
სერთიფიკატი ინგლისურ ენაში მასწავლებლთა სასერთიფიკაციო გამოცდის ჩაბარების შესახებ.
2009:
კომპიუტერული საოფისე პროგრამების სრული კურსის გავლის სერთიფიკატი.
2007:
საფრანგეთის, ასოციაციის "PREMIER SECOUR" პირველადი სამედიცინო დახმარების A კლასის სერთიფიკატი.
(ლიონი/საფრაგეთი)
2006:
ასოციაციის ICE ახალგაზრდა ფრანკოფონთა საერთაშორისო პროგრამის მონაწილე და თარჯიმანი.
(ერევანი/ყარაბახი)
2005:
დიპლომი ქ. კანის მშვიდობის თემისადმი მიძღვნილ საერთაშორისო საზაფხულო უნივერსიტეტის პროგრამაში მონაწილეობისათვის.
(კანი/საფრანგეთი)
(კანი/საფრანგეთი)
2005:
DALF C2 ფრანგული ენის გაღრმავებული ცოდნის დიპლომი.
2005:
მთარგმნელობითი მასტერკლასის სერთიფიკატი ფრანგულ ენაში.
2004:
DALF C1 ფრანგული ენის გაღრმავებული ცოდნის დიპლომი.
2003:
Tuesday, 7 January 2014
INTEGRATED LESSON
ინტეგრირებული გაკვეთილი
|
|
გაკვეთილის
თემა:
|
ON THE FARM
|
სწავლების
საფეხური:
|
დაწყებითი საფეხური
|
კლასი :
|
IV
|
მოსწავლეთა რაოდენობა:
|
12
|
საგანი :
|
ბუნება, ინგლისური
|
მასწავლებლები:
|
ხათუნა დობორჯგინიძე ( ბუნების მასწავლებელი), თინათინ ქუმსიაშვილი (ინგლისური ენის მასწავლებელი)
|
გაკვეთილის
მიზნები და ამოცანები:
|
ინგლისურ ენასა და ბიოლოგიაში ფერმასთან დაკავშირებული
შესწავლილი ტერმინოლოგიისა და მასალის გამეორება .
|
შეფასება:
|
განმავითარებელი
|
სასწავლო
მასალა და რესურსები
|
პატარა ყუთი,რომელშიც მოთავსებულია ცხოველებისა და ფრინველების მინიატურები,
ქაღალდზე ამობეჭდილი ცხოველებისა და ფრინველების სურათები,კვერცხის მინიატურა
|
გაკვეთილის
მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
1.
გამოწვევა:
თ.ქ. : Can you guess what is in the box ? (5 წთ.)
2.
ხ.დ: სვამს ცხოველთა განვითარების ციკლთან
დაკავშირებულ კითხვებს. (10 წთ.)
3.
თ.ქ.
-
Please, take out from this box the toy and name the
animal or bird you
have got. Try to answer the following questions:
Is it mammal?
What colour is it ?
What does it eat ?
Where does it live ? –On the farm , in the wood ? On the land ? In the water?
Can it fly ?
Can it walk ?
What is the name of its descendant ?
(15 წთ)
4.
ხ.დ.: მოსწავლეებს
სთხოვს გაიხსენონ ფაქტები იხვნისკარტას შესახებ. (5 წთ.)
5.
თ.ქ. : Please describe this egg .
Is it big or small ?
What colour is it ?
Describe its shell.(5 წთ)
6.
Feedback
Did you like the lesson
?
yes
no
Would you like to have
another integrated lesson ?
yes
no
|
Subscribe to:
Comments (Atom)
















